Hip Hop Magazín

Hudba

Cesta proti času a návrat k základům? Omega Styl stále nepodléhá trendům!

9.11.2020

Cesta proti času a návrat k základům? Omega Styl stále nepodléhá trendům!

Kdo? Co? Jedna z nejstarších crew z českého podzemí je stále zde. Omega Styl se na své produkci podílí již od roku 1998. Dnes dvoučlenná kapela ve složení Redy a Mesa se vyznačuje mimo featů 100% vlastní produkcí hudby i nahrávek. Zástupci a milovníci boom bapu, kteří stále milují rap a proto jsou stále v tom.

Mají za sebou devět alb a mnoho spoluprací jak s MC´s tak s živou kapelou, se kterou Omega několik let hrála live rap. Již v roce 2000 Redy založil vlastní nezávislý label Omega Records, který neslouží jen pro vlastní potřeby, ale především pomáhá v rozjezdu desítkám mladých MC´s a crew. Tohle je podle Redyho slov jeho podpora a pomoc hip hopu, který i přes generační změny stylu stále miluje.

„Jsem tady abych pomáhal rozvíjet rap. Každá generace má to své, ale to neznamená, že si nezaslouží pomoc.“ říká Redy. Omega Styl má na kontě více jak 150 vlastních skladeb, které mimo featy sám produkoval a produkuje Redy. Produkce je založená na boom bapu a funku. Posledními tracky se snaží přiblížit ještě hlouběji do historie rapu.

Cesta proti času a návrat k základům. Breakové beaty a jednoduché samply. Tato určitá nezávislost umožňuje Omega Stylu dělat muziku pro radost a nepodléhat trendům. Poslední tvorbu Omega Stylu jako nestora českého undergroundu si můžete poslechnout zde:
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.