Hip Hop Magazín

Párty

Co říkáš na CZ/SK přírůstky v line-upu Hip Hop Kempu?

19.6.2019

Co říkáš na CZ/SK přírůstky v line-upu Hip Hop Kempu?

Alternativa. Inteligentní. Text. Interpret. Posluchač. Čistá špína. Samply. Hlášky. Punchlines… Rap! Tak já nevím, fakt je to tak, že těch pár, co dělají rap v klasickém rapu smyslu dnes vnímáme jako alternativu? Muziku, se kterou můžou souznít i „normální lidi“?  Asi jo. Ale vedle přísného trenérského štábu lokální katovny je přece poslouchaj i „nenormální lidi“, co mají rádi normální rap, ne? To spojení je stejně paradoxní, jako dokonalý. A o kom že je řeč?


Dneska místní spratci, flinci a floutci: Prago Union, Ultrazvuk – tedy Vec a Tono S. a Prezident Lourajder & Radimo. Každej z nich originál. Svojskej. Dřevní. Zemitej jak turek se třema cukrama po ránu. Ale co je spojuje? Člověčina, civilní přístup, nadhled, ale zároveň rapový koule a spratkovství. Je fajn se pobavit jejich pohledem na svět a zjistit, že asi pozorujete ten stejnej. Jen ho váš oblíbenec umí lépe vystihnout a popsat.

Takže ať už vás baví celý roky proplouvat vesmírem Katovi geniální zašmodrchané lyriky a odlupovat její vrstvy jak cibuli. Ať už vás baví lehce abstraktní, v decetně pivním oparu se vznášející pobavené pozorování hemžení lidského panoptika od zakukleného Prezidenta Lourajdera. Ať je vaším šálkem vína Vec a Tono, co umí říznout a vyhranit se když jde o vážná společensko politická témata a stejně tak si dělat primitivní prdel z čehokoliv. Tady u těch třech si prostě přijdete na svoje.

Je to náhoda? No, nebyl náhodou Radimo 6 let kapelník live bandu Prago Union? Neseděl náhodou Kato ve studiu LandScape, když se tam nahrávala deska projektu Trosky? Asi to není náhoda. Vesmír to tak chtěl a propletl tyhle tři dohromady ve společným souznění. Ať žije rap!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.