Hip Hop Magazín

Móda

Converse řada RENEW REDUX představuje modely z recyklovaných materiálů, které jsou odlehčené pomocí speciální průmyslové pleteniny

15.6.2022

Converse řada RENEW REDUX představuje modely z recyklovaných materiálů, které jsou odlehčené pomocí speciální průmyslové pleteniny

Dvojice Chuck 70 Engineered Knit působí jednoduše a nenápadně. Jejich minimalistický design jde ruku v ruce s celkovou odlehčeností, kterou ocení jejich fanoušci nejen v létě. Hlavní inspirací pro Renew řadu je láska k přírodě, která dala vzniknout i prodyšnému materiálu Chuck 70 Engineered Knit dvojici a jejich tlumeným barvám.

 

 

Vše v duchu hesla, že méně je někdy více. Celkové menší použití materiálů vychází ze snahy Converse hledat udržitelnější cesty pro Renew kolekce. Inovativní pletenina je pevná, umožňuje pohodlný pohyb a nechává přitom nohu dýchat.

 

 

Navíc je z 20 % tvořena recyklátem. Umožňuje také vynechat postranní kovová očka zajišťujících vzdušnost a také ta na tkaničky, které se protahují pouze jednoduchými otvory. Podrážka je z 12 % z gumového odpadu, který vzniká při průmyslové výrobě.

 

 

Oba modely si ale zachovávají ikonické Converse Chuck Taylor poznávací znaky, jsou ale vyřešeny tak, aby jejich výroba byla udržitelnější. Oproti klasickým modelům je k jejich výrobě zapotřebí pouze 10 kusů oproti běžným 18. Znak Converse hvězdy je na boku pouze vytlačen do látky a není vyšitý.

 

 

Design a inovace v té nejlepší podobě. Do třetice rozšířil Renew řadu i model Chuck 70 Stitched, který je tvořen z 50% recyklované bavlny a prošívání z 82% recyklovaného polyesteru. Dírky na tkaničky jsou také prošívané a udržují si špičkové řemeslné zpracování včetně vyšívaných tkaniček a Ortho Lite textilie pro maximální pohodlí.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.