Hip Hop Magazín

Hudba

Dnes je to přesně 28 let, co vyšlo druhé a zároveň poslední (posmrtné) album rappera EAZY-E

30.1.2024

Dnes je to přesně 28 let, co vyšlo druhé a zároveň poslední (posmrtné) album rappera EAZY-E

Radost a smutek. Nová deska a smrt. Jednoduše pocity, které nejdou porovnat. Odchod úspěšného rappera z legendárního uskupení N.W.A. zasáhl v roce 1995 všechny členy, fanoušky a kouty rapové scény. Odešla legenda, hudebník a velký talent. Lze po tomhle „zásahu“ do rapového rybníku mít ještě zmiňovanou radost? Ano, avšak se slzami na krajíčku a nostalgickými vzpomínkami. 

Je pouze jedna jediná věc, která dokáže posluchače svého oblíbeného interpreta potěšit po jeho odchodu do hudebního nebe. O čem je řeč? Str8 Off Tha Streetz Of Muthaphukkin Compton! Druhé a zároveň poslední album rappera Eazy-E. 

Deska byla vydána u Ruthless Records a Relativity Records 30. ledna 1996, deset měsíců po Eazy-Eově smrti v březnu 1995. Za vznikem projektu stojí z velké části Antoine Carraby lepé známý jako DJ Yella, který dal úryvkům a uloženým nahrávkám štábní kulturu. 

Podle většiny kritiků šlo jeho nejrozmanitější a nejpříjemnější album. Deska nabízí autora v postoji v jakém do rapové game vkročil, byl to drsný, občas mrzutý, bojovný a neomluvitelný Eazy-E. Proč si dnes připomínáme zrovna tuhle desku? Od jejího samotného vydání přesně dnes totiž uběhlo dlouhých 28 let! Pojďme se tedy zpětně pustit hity jako Tha Muthaphukkin‘ Real či Gangsta Beat 4 tha Street.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.