Hip Hop Magazín

Hudba

Dokument Tempos se dostal na Netflix. Nahlédněte do zákulisí třicetileté kariéry rapera Rytmuse.

9.9.2021

Dokument Tempos se dostal na Netflix. Nahlédněte do zákulisí třicetileté kariéry rapera Rytmuse.

Celovečerní dokumentární film Tempos o 30leté historii hip hopu v Čechách a na Slovensku s nejvýraznější osobností této scény Patrikem „Rytmusem“ Vrbovským v čele se dostal na Netflix a hned po prvním týdnu se dostal do 10 TOP v Česku. Dokument přináší exkluzivní retrospektivní pohled na budování československé hip hopové scény, unikátní archivní záběry i výpovědi, a především Rytmusovu cestu z nuly až na vrchol.

 

 

„Nejde o žádný rodinný medailonek o mém původu a ztraceném biologickém otci. Je to o mých 30 letech v rapu. Prohry, výhry a fakta.“ Takhle stručně prezentuje dokument sám Rytmus. Ten v něm otevřeně vypráví svůj příběh o cestě za snem, ambicích, překážkách, nepochopení od svých nejbližších i svého okolí, překračování hranic, spolupráci s rapery a celé 30leté historii hip hopové scény na Slovensku i v Čechách. „I když mě okolí málokdy pochopilo, tak jsem si vždy šel sobecky za svým cílem. Byly to tři dlouhé dekády kráčení proti proudu. Jediné, co jsem chtěl, bylo uznání. A respekt,“ dodává Rytmus.

 

 

Kromě Rytmuse se v dokumentu objevují i další výrazné postavy československého hip hopu jako Fredy Ayisi, Michal ‚Ego‘ Straka a Ondrej ‚Anys‘ Beňačka z Kontrafaktu, Čistychov – Čis-T z Názov Stavby, DJ Wich, Indy, Ektor a další. Nejsou opomenuta ani místa, která jsou s touto subkulturou úzce spojena.

 

 

Moderní hudební dokument Tempos natočil Red Bull společně s produkční společností Toxpro a v českých kinech měl premiéru 17. září 2020. Nyní je k dispozici na populární streamovací VOD platformě Netflix. Více o celém projektu najdete na oficiální stránce filmu: redbull.cz/tempos spolu s fotografiemi nebo epizodami ze zákulisí natáčení filmu.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.