Hip Hop Magazín

Hudba

Z Opavy rovnou do Brooklynu a do Modrých hor, nedaleko Sydney v Austrálii? Není problém hlásí Stray Side

12.9.2021

Z Opavy rovnou do Brooklynu a do Modrých hor, nedaleko Sydney v Austrálii? Není problém hlásí Stray Side

Koncepční album, s mezinárodní účastí, Stray Side – Beat Around the World má venku první singl i s videoklipem. Track Journey feat. M-TRI & DJ Leecy T, Mighty Ash, byl jasnou volbou. Tato věc vezme posluchače z Opavy rovnou do Brooklynu v New Yorku a do Modrých hor, nedaleko Sydney v Austrálii. Klasický zvuk této skladby, a její téměř B-Boy styl, v kombinaci se zkušenostmi a flow všech zúčastněných je jasným reprezentantem alba, a dokonale předvede klasické kombo MC & DJ. Stray Side se u tohoto počinu neblýskl pouze na beatu, ale postaral se o celkovou vizuální podobu klipu.

M-TRI & DJ Leecy T z Brooklynu, NY, jsou klasické spojení MC & DJ, nebo i MC & DJ v jejich případě. Tohle duo, je známé svojí otevřeností spolupracovat, a má za sebou hned několik hostovaček s lidmi, jak je DJ Flux anebo pionýr Rišo zo Žužulety. Jedna z jejich posledních kolaborací je track s Ukrajinským producentem. Krom jednotlivých tracků a spoluprací mají tito dva na kontě několik alb a 7″ vinylů.

Mighty Ash je poměrně známým jménem v okolí Sydney a rozsah jeho stylů je neuvěřitelný, tento král freestylu, producent a MC má za sebou nespočet živých vystoupení s funkovou kapelou, DJem, ale i sólo, a na kontě hned několik singlů, alb a vinylů. Mighty Ash někdy působí jako chameleon na mikrofonu a metafory s odkazy na popkulturu, comics a filmy překvapí i toho největšího znalce. Jeho poslední album, Escape from the City of Steel, produkované parťákem z labelu Rah! Records, Bugsy Ocampem, vydané i na vinylu je opravdovým podzemním pokladem.

Stray Side je nezastavitelný a všestranný beatmaker z Opavy, jehož jméno je známé ve spojení s umělci jako Afu-Ra, Lord Lhus anebo s tuzemskými Regie, Fosco Alma, Sax, Bee, Delik, Jimmy G a další.

Track Journey, je prvním oficiálním singlem z alba, který následuje po videoklipu bonusové skladby Stray Side – Coming from Darkness feat. Pluto, který jste mohli v minulosti zaregistrovat. Backdrop Records pro vás má připravenou celou řadu lahůdek a překvapení před vydáním celého alba, zůstaňte naladěni. #YASSBATW


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.