Hip Hop Magazín

Móda

Halloweenská Converse kolekce oslavuje tradici mexického svátku Día de los Muertos a jeho přesah i do dnešní doby

2.11.2022

Halloweenská Converse kolekce oslavuje tradici mexického svátku Día de los Muertos a jeho přesah i do dnešní doby

DAY OF THE DEAD. Halloweenská Converse kolekce oslavuje tradici mexického svátku Día de los Muertos a jeho přesah i do dnešní doby. Pozitivní hodnoty s ním spojené prezentuje skrze komunitu All Stars a hudbu, která má všeobjímající sílu.

 


Kolekce Day of the Dead představuje čtyři klasické Converse tvary, které patří k nejoblíbenějším siluetám a díky nové kolekci mají novou barevnou podobu. Hlavní inspirací jsou vizuální prvky neodmyslitelně spojené s mexickým svátkem Día de los Muertos. Například pes Xoloitzcuintle známý jako Mexický naháč, jehož symbolika sahá až do aztécké kultury a představuje průvodce mrtvých. Dále pak květ aksamitníku, jehož oranžová barva k Día de los Muertos patří.

 

 

Květinovými motivy to v kolekci jen hýří, stejně jako se každá bota chlubí krásně zbarveným vnitřní stranou jazyka. Tam objevíte kresbu Catrin and Catrina, dvou vystrojených kostlivců. Celé vyznění všech modelů je veskrze pozitivní, hravé a radostné.

 

 

V kampani ke kolekci vystupují dva členové All Stars, celosvětové komunity mladých talentů, které Converse podporuje. Prvním je David de la Luz, pro kterého svátek symbolizuje vzpomínky na dědu a jejich společné poslouchání tradiční ranchera hudby. Druhou členkou je Cynthia Hernardez, která považuje Den mrtvých především za oslavu života.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.