Hip Hop Magazín

Hudba

Inspirace či krádež? KingPin velmi trefně poukazuje na nekalé praktiky domácích producentů

16.9.2019

Inspirace či krádež? KingPin velmi trefně poukazuje na nekalé praktiky domácích producentů

Kauza Smart vs. MadSkill pokračuje a to dokonce s dalšími jmény na terči. Je to už více než rok, co obvinil Smart ze skupiny DMS MadSkilla z krádeže beatu a vizuální stránky videoklipu. Inspirace či vykrádání? Tahle otázka visela ve vzduchu velmi dlouho. Dnes se k ní opět vrátíme a to díky interpretovi vystupujícím pod pseudonymem KingPin / Cereal.

Oficiální vyjádření MadSkilla z roku 2018.

Máme zde už vážně tolik producentů bez nápadu a svého originálního podpisu? Vypadá to, že zřejmě ano… Je to už pár dní, co KingPin skrze svůj instagram začal škádlit naše producentské „esa“ a odhalovat jejich praktiky. Kam až sahá hranice inspirace a kdo patří mezi beatmakery připnuté na KingPinovém terči? Je jich vážně spousta a bohužel se mezi nimi nachází i takové jména jako DJ Wich, Dalyb či P.A.T. 

„Celá kauza započala kvůli lásce k hudbě.“ tvrdí sám KingPin. Dotyčný chce pouze poukázat na nekalé praktiky některých domácích producentů a ne živit nenávist a rozpoutávat hádky. Tohle odhalení si však i přes to našlo své lidi, ve kterých začal vřít oheň. O kom je řeč už zajisté dnes již většina z vás ví… 

Abychom kolem tohoto tématu pouze nekroužili, pojďme se podívat na pár případů, ve kterých se producenti inspirovali víc než by se patřilo a že jich není málo. 


ORIGINÁL

DALYB (Není ti hamba?)

 

 

ORIGINÁL

Kryptic / Momo – Je to aj o tom

 

 

ORIGINÁL

royalG / Sandra feat. Momo – NJB SA NÁM SEM

 

 

ORIGINÁL

Abe Beats / Majk Spirit – Vibe

To by člověk nevěřil… A bohužel tohle je pouze pár zveřejněných případů. Instagram výše zmíněného KingPina obsahuje další perly, mezi kterýma najdeš i velmi zajímavou konverzaci vedenou právě s dvorním producentem skupiny H16 Abe Beats.

Dávejte si pozor od koho berete hudbu. Osobně bychom klidně sáhli raději do méně známých vod a dali šanci neostříleným avšak kvalitním producentům než dotovat výše postavené s tímto přístupem k hudbě. Pokud-li tě tato kauza zaujala určitě zavítej na KingPinuv instagram, kde se dozvíš o zbytku odstrašujícího materiálu.

kingpin_coast_cereal


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.