Hip Hop Magazín

Novinky

Jeden z autorů hitu Bad Meets Evil rapper Royce da 5’9″ dnes oslavuje 46. narozeniny

5.7.2023

Jeden z autorů hitu Bad Meets Evil rapper Royce da 5’9″ dnes oslavuje 46. narozeniny

 

Royce da 5’9″ je americký rapper a hudební producent. Jeho skutečné jméno je Ryan Daniel Montgomery. Narodil se 5. července 1977 v Detroitu, ve státě Michigan, USA. Je známý pro svůj lyrický talent a technické dovednosti.

 

 

Royce začal svou hudební kariéru v 90. letech a získal si reputaci jako jeden z nejlepších rapperů ve svém žánru. První významný úspěch zaznamenal v roce 1999, kdy spolupracoval s rapperem Eminemem na písni „Bad Meets Evil“. 

V roce 2002 vydal své debutové sólové album s názvem „Rock City (Version 2.0)“, které se setkalo s pozitivním ohlasem kritiky, ale komerční úspěch zaznamenal až s druhou deskou „Death Is Certain“ z roku 2004, které se umístilo na 82. příčce žebříčku Billboard 200.

V průběhu své kariéry Royce da 5’9″ spolupracoval s mnoha umělci, včetně Eminema, Dr. Dre, Jay-Z, Big Sean, Joe Budden a další. Je také členem hip-hopové skupiny Slaughterhouse, která vznikla v roce 2008 a skládá se z rapperů Joella Ortize, Joe Buddena a Crooked I.

 

 

Své nejúspěšnější sólové album „Book of Ryan“ vydal Royce da 5’9″ v roce 2018. Placka se umístila na 24. příčce žebříčku Billboard 200. Album bylo oceněno za jeho osobní a introspektivní texty.

Jeho styl je často charakterizován jako technicky vyspělý s rychlými rýmy a temnými, osobními texty. Jeho hudební tvorba reflektuje jeho osobní životní zkušenosti, včetně boje s alkoholismem a osobního růstu. Mimo svou hudební kariéru se Royce da 5’9″ také angažuje v charitativních aktivitách a podporuje mladé talenty v hudebním průmyslu.

Své umělecké jméno si zvolil na základě výšky 5 stop a 9 palců (cca 175 cm), která je jeho skutečnou výškou. Je také považován za jednoho z nejlepších freestylerů. Pro dnešek konec edukace a samozřejmě přejeme všechno nejlepší a mnoho hudebních úspěchů.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.