Hip Hop Magazín

Hudba

Kde je ten underground? Dema a Tomba Bomba mají odpověď!

28.6.2018

Kde je ten underground? Dema a Tomba Bomba mají odpověď!

Že na Liberecku umí pořádně rapovat jen Paulie Garand? Ale kdepak, to už dávno není pravda. Už loni zazářil mimo jiné i Tomba Bomba s deskou Gargamel a vypadá to, že v této oblasti vychází další hvězda, teda nejspíš dvě – Dema a Cynick. Ti pro vás chystají společnou desku Asi Tak a aby nastínili jak bude znít, vypouští z ní první singl s názvem Undergroundkterý ukuchtil Dema s Tombou, jakožto první hostovačku na albu. O vizuál se postaral Benjamin Buttler, který v minulosti točil právě pro Garanda či Huga Toxxxe. Jedná se o striktní streetovou věc, která v žádným případě nepodléhá současným trendům. Právě naopak – vrací se ke kořenům.

To platí i o celém debutu Asi Tak. Původně primárně freestyler Dema se objevil už na jabloneckém projektu DRMZ. Poté začal společně nahrávat s talentovaným Cynickem, až z toho vzejde celé CD. „Je to první projekt, kterej sme ukuli v tajnosti a prvoplánově tak, že si pozveme lokalní rappery jako je Jan Flova nebo Tomba Bomba, ale nakonec se to zvrtlo a nabrali se ještě Beazet kritikz, plus jsme oslovili holandskou královnu Bars Starrlight, což je vlastně její první spolupráce s českými MC´s.“, říká o projektu jeden z autorů Dema. Produkci alba zaštítil výborný producent Roberto Perez, dva beaty tam má i Tombův parťák Jan Flova.

„Vše jsme napsali a nahráli během dvou měsíců. Šlo to jak po másle! Album jako celek je o nás a našem pohledu na svět a hlavně na rap. Je to devět věcí a outro. Nejoblíbenější je pro mě song 2005, kde se vracíme zpět do doby, kdy rap měl zastoupení a kvalitu, kterou jsme vnímaly a vyžadujeme!“, dodává Dema k desce. Co se týče samotného tracku, je nutné zmínit i skill DJe Shamanita, který se postaral o povedené scratcheNásledný mix a master nemohl dotáhnout nikdo jiný, než Kenny Rough.    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.