Hip Hop Magazín

Hudba Párty

 KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí

29.3.2023

 KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí

 

Šestý ročník konopného festivalu proběhne 21.–23. dubna v komplexu Trojhalí Karolina v centru Ostravy a představí rostlinu konopí v mnoha oblastech svého univerzálního využití.

 

 

PÁTEK / 21. 4. 2023 (13.00–20.00 h)
SOBOTA / 22. 4. 2023 (11.00–20.00 h)
NEDĚLE / 23. 4. 2023 (11.00–16.20 h)

Okolo konopí je poslední rok v Česku pěkně rušno. Obliba konopných produktů se napříč veřejností zvyšuje. Trh roste ve všech odvětvích a s loňskou pozitivní změnou české legislativy a zvýšením limitu THC na 1 % přibylo pěstitelů, zpracovatelů, prodejců i zákazníků. Na zahrádkách a záhonech se tak mohou zelenat účinné a legální rostliny konopí s vysokým obsahem CBD. Určitě také není třeba připomínat nedávno rozběhnutý proces směrem k legalizaci a regulovanému trhu s konopím, který zahrnuje licencované prodejny, samopěstování nebo formu tzv. konopných společenských klubů.

 

 

Účastníci festivalu se dozví více o možnostech zpracování a využití této univerzální rostliny. Paleta je opravdu široká a konopí je možné použít jako léčebný prostředek v humánní i veterinární medicíně, prospěšnou součást krmiv, potravin, doplňků stravy nebo kosmetických a dermatologických produktů. Svými vlastnostmi vyniká také v textilním průmyslu, stavebnictví (konopný beton) a konopí je vhodné i na výrobu dalších materiálů využitelných v průmyslových odvětvích i běžném životě, jako např. lana, provazy, izolace, těsnění, palivové pelety, barvy, laky, lazury, maziva, pohonné hmoty nebo třeba taky pěstební rohože či kompostovatelné plasty.

 

 

Budou připraveny expozice věnované konopí a souvisejícímu sortimentu. Semena a sazenice konopí s obsahem CBD, pěstitelské indoor či outdoor vybavení, ale také vystavovatelé zaměření na kosmetiku, potraviny nebo testování či zpracování nejen konopí, ale i dalších léčivých bylin. Účastníci mohou využít možnost osobního setkání s výrobci a svěřit své dotazy povolaným.

 

 

Na své si přijdou i fandové solvent nebo solventless extrakce, vaporizace a nejrůznějších kuřáckých potřeb od prémiových papírků, smart filtrů až po propacované a ručně vyráběně rigy a příslušenství. Dozví se spoustu zajímavých informací a novinek o využití konopí v samoléčbě i lékařské praxi, potravinách, doplňcích stravy, stavebnictví, průmyslu či veteriny.

 

 

Součástí festivalu bude doprovodný program zahrnující odbornou konferenci a přednášky, besedy či konopnou burzu. V neposlední řadě budou připraveny také workshopy, soutěže a letos i afterparty, kde mohou návštěvníci pokračovat v debatách s vystavovateli a odborníky v oboru.

 

KONOPEX 2023 / Festival a oslava konopí

https://www.facebook.com/events/499218285512187/

KONOPEX 2023 – OFFICIAL AFTERPARTY /// w: AFU-RA / PHILIP TBC / MESSENJAH a další…

https://www.facebook.com/events/1361003294724052/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.