Hip Hop Magazín

Móda

PUMA podepsala smlouvu s českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými

28.3.2023

PUMA podepsala smlouvu s českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými

 

PUMA podepsala smlouvu se dvěma talentovanými českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými. Sprinterka Nikola je držitelkou několika českých rekordů včetně nejlepšího českého výkonu historie v běhu žen na 150 metrů. Mladší sestra Ester exceluje zejména v disciplínách na 100 a 400 metrů překážek. V sezóně 2022 patřilo Ester čtvrté místo v evropských juniorských tabulkách a dvanáctá pozice mezi juniorkami na světě v běhu na 400 metrů překážek. Od března jsou obě členky PSK Olymp Praha a také součástí elitní rodiny atletů PUMA.

 

 

Nikola Bendová je držitelkou nejlepšího českého výkonu historie v běhu na 150 m žen. V roce 2020 se jí podařilo tuto trať zaběhnout za 17,09 sekund, čímž překonala 26 let starý rekord. Sbírá úspěchy také na tratích 60, 100, 200 a nyní i 400 metrů. Čerstvě si připsala do své bilance 4. místo ve štafetě na 4×400 metrů na halovém mistrovství Evropy v atletice v Istanbulu, které se konalo počátkem letošního března. V juniorských kategoriích je jejím nejvýznamnějším výsledkem bronzová medaile v běhu na 200 m z mistrovství Evropy do 17 let z roku 2016.

“Nikola Bendová je výrazným talentem české atletiky. Díky jejím sportovním výsledkům a také přesahu na sociálních sítích má velký podíl na popularizaci české atletiky. PUMA dlouhodobě podporuje sportovce i celý sportovní segment, proto pro nás bylo propojení s Nikolou přirozené,” sdělila k nové spolupráci Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing PUMA.

 

 

Nikola Bendová je dvojnásobná mistryně České republiky na trati 200 metrů žen, kdy první titul v této kategorii získala již ve svých patnácti letech. Získala také šest titulů mistryně České republiky v kategorii do 22 let v bězích na 100 a 200 metrů. Atletické příznivce zaujala nejen díky svým výkonům, ale také díky svému autentickému gestu symbolizujícímu čertovské rohy. Působí také jako moderátorka onlinového pořadu Deníku Sport, beauty influencerka a foto modelka.

“Ze spolupráce s Pumou mám velkou radost. Jejich produkty mi vyhovují nejen na závodní dráze, ale i v tréninku, ať už venku nebo ve fitku. Oblíbila jsem si zejména nové stabilizační silničky ForeverRUN, které svým důmyslným zpracováním jistí můj krok a minimalizují možnost zranění,” říká Nikola Bendová, sprinterka a držitelka národního rekordu.

 

 

Ester Bendová je o čtyři roky mladší sestra Nikoly. V běhu na 100 m překážek se stala semifinalistkou juniorského mistrovství světa 2022, které hostilo kolumbijské Cali. Je také pětinásobnou juniorskou mistryní České republiky v bězích na 60, 100 a 400 metrů překážek a mistryní České republiky v kategorii do 22 let v běhu na 400 metrů překážek. Na této trati zakončila sezónu 2022 na čtvrtém místě evropských juniorských tabulek a na 12. místě na světě.

“Ester je nadějná překážková závodnice, která má ještě hodně před sebou. Za celou PUMA family jsem velmi ráda, že společně můžeme být na počátku její kariéry profesionální sportovkyně a podpořit ji,” uvedla Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing PUMA.

 

 

“Těším se na celou spolupráci s Pumou. Tretry mi v tréninku sedí skvěle, teď už je jen pořádně vyzkoušet na závodech. Jsem zvědavá, jakých výsledků budu s podporou Pumy dosahovat,” říká Ester Bendová, čtyřnásobná mistryně České republiky v kategorii juniorek, která má na kontě má i další řadu úspěchů v kategorií závodnic do dvaceti let.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.