Hip Hop Magazín

Hudba

Před jedenácti lety zemřel bratranec Snoop Dogga – Nate Dogg

15.3.2022

Před jedenácti lety zemřel bratranec Snoop Dogga – Nate Dogg

Nathaniel Dwayne Hale (19. srpen 1969 – 15. březen 2011), spíše známý jako Nate Dogg, byl americký zpěvák. Na vrcholu byl v éře stylu G-Funk, který byl velmi oblíbený v první polovině devadesátých let 20. století na západním pobřeží USA, kdy hostoval na mnoha písních jiných rapperů. Svůj debut vydal v roce 1997, ale jeho nejúspěšnějším albem je Music and Me (2001).

Narodil se v rodišti hudebního stylu G-Funk na kalifornském Long Beach v roce 1969 a zemřel tamtéž v roce 2011. Jeho bratranci jsou rappeři: Snoop Dogg, Butch Cassidy, RBX, Daz Dillinger a 1/2 Dead. Velmi zajímavá informace je ta, že tenhle talentovaný zpěvák odešel v 16-ti letech ze školy a domova, aby se stal členem národní pěchoty, kde odsloužil tři roky. Na Nate Dogga narazíte třeba v naprostý hip hopový klasice – The Chronic od Dr. Dreho z roku 1992 v písni Deez Nuts. Krom Dr. Dreho ho ulovili například slovenští králové scény Kontrafakt, kteří s ním mají hitovku na albu Bozk na Rozlúčku z roku 2007.

Ve stejným roce  2007 prodělal infarkt myokardu, po kterém strávil týden v nemocnici a poté byl převezen do domácího ošetřování. Srdeční příhoda způsobila paralyzování levé části jeho těla, které však mělo podle doktorů postupně zmizet, vliv mrtvice na jeho hlas nebyl znát. Další infarkt prožil v roce 2008, zemřel v roce 2011 na komplikace způsobené několika infarkty, které dříve utrpěl.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.