Hip Hop Magazín

Hudba

Rapová platforma RAPZZZ spouští crowdfounding na 150.000 Kč

17.6.2019

Rapová platforma RAPZZZ spouští crowdfounding na 150.000 Kč

RAPZZZ je nezaujatá platforma spravující největší česko-slovenskou databázi rapové hudby. Také, v rámci edukace, pořádá přednášky o rapové tvorbě na základních a středních školách. V pondělí 17.6. 2019 spouští RAPZZZ tým crowdfoundingovou kampaň a chce získat 150.000 Kč. Finance budou využity na vybavení a rekonstrukci RAPZZZ Place – místa pro rapové umělce i fanoušky. Dále bude financován rozvoj databáze a edukační činnost. (ODKAZ ZDE)


„Díky obrovské návštěvnosti databáze a skvělé odezvě na přednášky o rapu si jsem na sto procent jistý, že v tom musíme pokračovat. Je však časově náročné zvládat IT vývoj tak velkého portálu a zároveň každý měsíc navštěvovat desítky škol. Proto jsem dal dohromady RAPZZZ tým a sehnal prostory, kde můžeme makat. Jde taky o místo pro lidi v rapu, umělce i fanoušky. Aby se ale všechno rozběhlo co nejlépe, potřebujeme do začátku nějaký finanční support.“ 
Professor CassRapzzz founder

Jsme RAPZZZ

V prosinci 2017 spustil svépomoci Patrik aka Professor Cass CZ databázi rapovyseznam.cz. Od té doby se databáze rozšířila o slovenskou scénu, začali se pravidelně pořádat přednášky o rapové hudbě a RAPZZZ se rozrostlo o čtyři lidi. Dnes, po dvou letech od prvního kroku, rekonstruujeme prostory v centru Ostravy a připravujeme RAPZZZ Place. Kromě toho stále vyvíjíme databázi rapu a to jak po obsahové tak funkční stránce.

O přednáškách Rap je Art

Přednášky o rapu s názvem ,,Rap je Art“ probíhají každý den a to především na ZŠ a SŠ. O vývoji, vlivu i uměleckých kvalitách rapu přednáší Professor Cass.

,,V každé navštívené třídě zhruba 80% žáků poslouchá rap. Je skvělé si každý den povídat s mladými lidmi o tom, co je fakt baví nebo nebaví. Někdy na přednáškách zažívám taky dost silné momenty. Rap totiž může fungovat jako deníček a jsou děti, které mají spousty trápení, ze kterých se potřebujou vyzpovídat. No a ve mě vidí někoho, kdo je otevřený jejich příběhu. Toho si vážím.“
Professor Cass / 
Rapzzz founder 

RAPZZZ Place

Hudební klub & RAPZZZ Showroom – Místo, kde si můžeš jen tak přijít pokecat o rapu, prohlédnout nejnovější rapový merchandise a poslechnout oblíbenou hudbu. Zároveň má prostor začínajícím umělcům dávat větší oporu v jejich tvůrčím růstu.

Proč se to děje?

Slova našich oblíbených rapperů nám v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chceme fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby. Chceme dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap je ovlivňuje.

Pomohl Ti rap najít sebe? My ti pomůžeme najít rap…


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.