Hip Hop Magazín

Hudba

Rapper Opak a Xindl X přináší z Tenerife nový videoklip Freetime

10.4.2019

Rapper Opak a Xindl X přináší z Tenerife nový videoklip Freetime

“Život nie je iba štart – cieľ…”

Slovenský rapper Opak ve spolupráci s českým písničkářem Xindlem X natočil nový klip ke skladbě Freetime. Singl je skladbou z jeho čerstvého alba Produkcie. Čekali jste lehké popěvky a dovolenkový klip? V tom případě vás Freetime může překvapit. Jedná se totiž o jednoduchý lehký reggae hip-hop s dvojsmyslným textem, který paroduje současný uspěchaný život.

Videoklip se natáčel ještě v zimě a už při plánování a organizaci natáčení Opak věděl, že potřebuje do klipu i letní záběry. Jako milovník Španělska přemýšlel nad místem natáčení jen pár minut. Rozhodli vulkanické černé pláže, krásná architektura, nebezpečně serpentíny, výhledy a jedinečná sopka. Na ostrově „věčného jara“ se shodli i s Xindlem X. “Ak sa to dá považovať za dovolenku, tak tento typ videoklipu som za svoju 20 ročnú kariéru ešte nenakrúcal. Nechcel som, aby to bolo kýčové. Preto sme sa museli s kameramanom zladiť. A ako sa s niekým lepšie zžiť, ako keď s ním trávite 24 hodín denne, dokonca vedľa neho aj spíte na pár metroch štvorcových?“ Opak vysvětluje, jak vznikal nápad režisérky na video. Celé natáčení se tak stalo velkým divokým zážitkem a v pronajatým karavane zažil Opak spolu s celým štábem mnoho bizarních situací. Video k nejnovějšímu singlu Freetime je roadtrip v historické dodávce po ostrově Tenerife.

Wild camping a vojenská helikoptéra

“Cestovali sme ako wild camperi, prespávali sme v dodávke, parkovali sme, kde sa nám zachcelo, vstávali sme zavčasu, chodili spať po žúroch, sprchovali sa na plážach, bolo to šialené,” dodal Opak. Mimo kempování však se štábem zažili i méně příjemné situace. Rebélie se projevila i při natáčení s dronem, kdy se dělali záběry i na místech, kde to zřejmě nebylo povolené. Cílem však bylo získat dokonalé záběry z ptačí perspektivy. “Náhodou sme narazili na opustené sanatórium. Nedalo nám, aby sme tam netočili, keďže prostredie bolo veľmi zaujímavé. Spontánne sme vytiahli dron a natočili zopár záberov. Do 10 minút zrazu vidíme krúžiť vojenskú helikoptéru. Od toho momentu sme s dronom už nenatočili nič. Náhoda? Nemyslím!” popsal jednu ze situací Opak. Autor videoklipu Juraj Zajačka je taky extrémista, do nebezpečných situací se dostával například kvůli získávání správných záběrů z okraje útesu, které můžou mít i 900 metrů nad mořem. “Takéto kúsky však rozhodne neodporúčam nikomu opakovať, ani skúšať,” doplnil Opak, který konec konců celé natáčení hodnotí jako fantastický freetime.

Spolupráce s Xindlem X

Ondřej Ládek a.k.a. Xindl X ukázal, proč patří k brilantním textařům v Čechách. “Xindl X je veľmi sympatický človek, obzvlášť rád mám jeho texty. Aj on si vie naplno užívať freetime. Jeho text v tejto skladbe je majstrovským kúskom, ostatne ako vždy. Lebo skutočne, načo budeš celý život pracovať a potom budeš nejbohatší muž z celého cintorína?“

Nový merchandising

Ve videoklipu má Opak oblečený nový merch „Opak – Tri múdre opice“. Ten vznikl ve spolupráci s ilustrátorkou Petrou Žiačkovou. Tři opice jsou symbol lži, neupřímnosti a ignorace. Na ilustraci Petra tento známy námět doplnila i o fragmenty z běžného života a není se čemu divit, pokud jste našli v obraze například PET flašku. Ta odkazuje na ekologický problém, což je téma, které se Opak na CD Produkcie věnuje. „Ilustráciu som priložil k limitovanej edícii môjho albumu. Chcel som ale, aby sa stala bežne nositeľnou a nezostala iba v obývačke na stene. Preto sme vyrobili kvalitný merch s touto tématikou.” Zakoupit si ho, je možné v e-shope Toe.Moe.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.