Hip Hop Magazín

Novinky

Rapper Trae tha Truth dnes slaví své 43. narozeniny. Zavzpomínej si na hit „Dark Angel“

3.7.2023

Rapper Trae tha Truth dnes slaví své 43. narozeniny. Zavzpomínej si na hit „Dark Angel“

Trae tha Truth je americký rapper, aktivista a hudební producent. Jeho skutečné jméno je Frazier Othel Thompson III. Narodil se 3. července 1980 v Houstonu v Texasu, USA.

Trae tha Truth získal popularitu jako člen hip-hopové skupiny Screwed Up Click, která vznikla v roce 1998. V roce 2003 vydal své první sólové album nazvané „Losing Composure“. Následovala řada dalších úspěšných alb, včetně „Restless“ (2006), „Life Goes On“ (2007), „Tha Truth“ (2015) a „Hometown Hero“ (2018).

Jeho hudba je často ovlivněna jeho životem na ulici a osobními zkušenostmi. Trae tha Truth je známý svými hlubokými texty, upřímnými vyprávěními a charakteristickým rapovým stylem. Spolupracoval s řadou dalších umělců, včetně Lil Wayne, Rick Ross, Wiz Khalifa, T.I., Young Thug a mnoha dalších.  

Mimo svou hudební kariéru je Trae tha Truth také známý svým humanitárním úsilím a angažovaností v komunitě. Byl aktivní v mnoha charitativních projektech a pomáhal obětem přírodních katastrof, jako například během hurikánu Harvey v roce 2017. Za své dobročinné práce obdržel několik ocenění, včetně ceny Humanitarian of the Year na cenách BET Hip Hop Awards.

Trae tha Truth je respektovanou postavou v hudebním průmyslu a je uznáván jak pro svou hudbu, tak pro svou práci mimo ni. Jeho příběh a příspěvky ho činí jedním z nejvýznamnějších rapperů současnosti.

To dokazuje i to, že byl dne 20. června 2012 součástí incidentu, ve kterém byl Trae tha Truth postřelen během přestřelky na dálnici v Houstonu. Střelba se stala během konvoje s dalšími umělci, kteří jeli na oslavu Týdne Grammy Awards.

V přestřelce byli zraněni Trae tha Truth a další členové jeho skupiny. Trae tha Truth utrpěl dvě střelná zranění do zad a musel být hospitalizován. Naštěstí se mu podařilo přežít a zotavit se z incidentu.

Policie vyšetřovala střelbu jako cílený útok, ale nebylo zatím zjištěno, kdo přesně byl pachatelem. Trae tha Truth se však od té doby angažuje v boji proti násilí a používání zbraní v komunitě. Tento incident také posílil jeho roli jako aktivisty a hlasu pro změnu ve svém městě Houstonu.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.