Hip Hop Magazín

Novinky

Těžká váha z legendárního uskupení D12 rapper Bizarre dnes slaví své 47. narozeniny. Přejeme všechno nejlepší

5.7.2023

Těžká váha z legendárního uskupení D12 rapper Bizarre dnes slaví své 47. narozeniny. Přejeme všechno nejlepší

 

Rufus Arthur Johnson a.k.a. Bizarre, je americký rapper, který je známý především jako člen skupiny D12. Narodil se 5. července 1976 v Detroitu ve státě Michigan v USA. Jeho pseudonym „Bizarre“ je odvozen od jeho nekonvenčního stylu, vzhledu a textů.

 

 

Bizarre začal svou hudební kariéru jako člen skupiny D12, kterou založil v roce 1996 spolu s rapperem Eminemem a dalšími umělci. D12 dosáhli komerčního úspěchu se svým debutovým studiovým albem „Devil’s Night“ v roce 2001, které se umístilo na prvním místě v americkém žebříčku Billboard 200 a získalo certifikaci platinové desky. Album obsahovalo například hit jako „Purple Pills“ či „Pimp My Like“.

Vydal také několik sólových projektů. Jeho debutové sólové album s názvem „Hannicap Circus“ vyšlo v roce 2005. Následovalo album „Blue Cheese & Coney Island“ v roce 2007 a „Friday Night at St. Andrews“ v roce 2010. Tímto však jeho repertoár nekončí, zbytek střípků doporučujeme dohledat… Například poslední projekt za rok 2023, který nese název He Got a Gun 2.

 

 

Rufus je známý pro svůj kontroverzní a provokativní styl textů. Jeho texty často obsahují tematiku sexuality, násilí a drog. Jeho extravagantní vzhled a vystupování se staly jeho obchodní značkou a přispěly k jeho popularitě.

V roce 2018 se objevil v televizní show „Celebrity Big Brother“ ve Spojeném království, kde se stal jedním z oblíbených soutěžících díky svému excentrickému a vtipnému stylu. Nakonec byl vyřazen jako pátý v pořadí.

Za svou kariéru spolupracoval s mnoha rappery. Nejlepší spolupráce se datují k roku 2009 a 2010, kdy se objevil na skladbě The Noose (feat. Tech N9ne) a Who’s There (feat. Hopsin).

Kromě svého působení v hudbě se Bizarre také angažuje v charitativních aktivitách. Podílel se na několika dobročinných projektech a vystoupil na charitativních akcích. Tímto své hlášení končíme a hlavně přejeme všechno nejlepší k narozeninám a spoustu úspěchu v hudbě.

 

 

    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.