Hip Hop Magazín

Hudba

Džínové košile, ponožky v sandálech, ale také kroje. I to je Shizzle Orchestra!

2.8.2021

Džínové košile, ponožky v sandálech, ale také kroje. I to je Shizzle Orchestra!

Na začátku letošního roku jsme Vás upozorňovali na vydání alba Svět Se Zbláznil od mladého seskupení Shizzle Orchestra, přečíst si o něm můžete zde. Jako bonus se pak na desce objevuje skladba Chlapci Tuzemští, která nás zaujala hned při prvním poslechu! Shizzle a Hazzard se zde vydávají za Luďana a Vencu, dva kluky z české vsi. Ačkoliv to není zrovna nejtypičtější hip-hop, nelze Chlapcům odepřít jejich kvalitu. Satirické texty, ve kterých se tito, jinak pražští MC’s, naváží do městské smetánky a popisují jejich představu o každodenním životě na vesnici, snad nemají jedinou chybu. Lyricky je to perla vedle perly. Báječné přechody mezi tempy jednotlivých rapperů jsou umocněny instrumentálem typické české zábavovky. Tu si samozřejmě nahrála Orchestra opět celou živě. Třešničkou na dortu jsou pak humorné ad-liby, které do skladby sedí perfektně!

Teď však Shizzle Orchestra zasahuje znovu a Chlapcům Tuzemským dává vizuální podobu. A je o co stát! Tohle je video, na které náš národ čekal celý rok. Videoklip, za který by se nestyděl ani Zdeněk Troška sám!

Samotné intro klipu vyvolává krapet smíšené pocity. Je lehce trapné a při prvním přehrání videa si tak v začátku člověk říká, do čeho se to právě pustil. Jakmile však začne hrát hudba a Luďan spustí své první verše, všechny tyto pocity naberou nového objemu a nelze zadržet smích. Oba rapující kluky ze vsi doplňuje bohatý komparz kostýmově dotažený do poslední tečky. Herecké výkony těchto, jinak amaterských herců, jsou vlastně vcelku profesionální, a je vidět, že na natáčení vládla uvolněná atmosféra. Celý klip je prostřihaný úžasnými záběry parodující snad vše co je našemu venkovu svaté. Je slušností a mou pisatelskou povinností tedy zmínit, že za tak kvalitní výsledek vděčí kapela především Františkovi Plzákovi. Klip má zároveň remasterovaný zvuk od Filipa Karlíka z A2Z Studio.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.