Hip Hop Magazín

Hudba Mladá krev

Shizzle Orchestra vydala své dlouho slibované album „Svět se zbláznil“

15.1.2021

Shizzle Orchestra vydala své dlouho slibované album „Svět se zbláznil“

Někdo by mohl říct, že dechovka a rap nejde dohromady. Desetičlenná banda, jenž si říká Shizzle Orchestra, už nám však pár let dokazuje opak. A teď vydali novou desku s třinácti důkazy ve zvukové formě!

Pokud jste měli alespoň trochu ucho nastražené, mohli jste již v uplynulých měsících zaznamenat na streamovacích platformách skladby Potulná, Svět se zbláznil, nebo Předehra. Právě to byly tři ochutnávky, které si tato pražská brass-rapová kapela dovolila nabídnout ještě před uveřejněním celého alba. A my jsme rádi, že nyní už si jej můžeme poslechnout celé, hezky od začátku až po bonusy! Přinášíme Vám tedy stručné zhodnocení toho, co jsme slyšeli.

Album se nám otevírá zostra Předehrou, energickou peckou, ve které nás kapelní MC’s Hazzard a Shizzle připraví na to, co nám následující hodina přinese. Pak přichází zlom, vše se zklidní a my v průběhu následujících skladeb můžeme pozorovat, jak celá deska graduje a přidává na síle. Texty o běžném životě a strádání obyčejného člověka, o útrapách němých živočichů, ale i nějaký ten politický rýpanec. V bonusech se nejdříve obouvají rappeři do bot městské policie, později berou do rukou vidle. Ačkoliv se v textech občas najdou momenty, které mohou být při ležérním poslechu náročnější na chápání kontextu, nutno podotknout, že se nám lyricky dostává vysoké kvality, kterou se nemůžou chlubit ani některá zvučnější jména z české scény. Ze strany zvukové kvality není příliš co vytknout. Ostřílený Rudolf Smetana si dal na mixu evidentně záležet, stejně jako zapálený Filip Karlík z A2Z Studio, který měl na starosti finální mastering desky. Cover na streamovacích platformách nás skoro nutí si desku objednat na fyzickém nosiči, čistě pro svůj vzhled.

Nicméně, hudba je tu od toho, aby se poslouchala. Proto si snad desku poslechnete sami a zhodnotíte, zda se s našimi slovy ztotožníte, či ne. My se budeme zatím těšit na křest alba, který by, pokud to pandemie dovolí, měl proběhnout 3. dubna 2021 v pražském Rock Café!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.