Hip Hop Magazín

Hudba

Tahle blondýna se nezdá a doslova klame tělem. Česká rapperka DJ Nadja – jméno, které si zapamatujte!

25.8.2020

Tahle blondýna se nezdá a doslova klame tělem. Česká rapperka DJ Nadja – jméno, které si zapamatujte!

Proč? Protože Nadja je neskutečný performance živel! Tento rok vydala již třetí videoklip. Tím nejnovějším je Bombím byt. Když před dvěma lety vydávala svůj první track Maniak, sama netušila, jak strmě se dostane do popředí. Českou hudební scénu rozhýbala unikátním projektem, kapelou New Sound Orchestra, kde spojuje elektronickou muziku se saxofonem, houslemi, kytarou a zpěvem. Původně drum and bassový projekt do sebe postupně dál nasál vlivy stylů bass music, house a grime. Je to osvědčený koktejl žánrů, který vás nakopne!


 

Tahle blondýna se nezdá a doslova klame tělem. Její subtilní postava a květinové šaty, které si ráda obléká, jsou přesným opakem jejího místy až drsného humoru. A to vás na ní baví! Když vám s naprostým klidem řekne: „Víš, kočko, miluju focení na pohřbech. Tam se není klient rozmazanej“, pochopíte její svět humoru. Její černá komika je uvolňující a přitom místy mrazivě přesná. Jazykový styl, z nějž jde poznat obdiv k písničkáři Nohavicovi, je základ, na kterém staví ve svých MC performances a stand-up komediích.

 

 

Její rapové songy jsou skvělými gagy s pointou a obdobně její komické výstupy jsou ukázkou neskutečně geniální práce s češtinou. „Moje songy a texty jsou tvrdá realita, kterou prožívám s humorem. Baví mě sledovat publikum, co paří, a ještě se jim kutálej slzy smíchu po tváři. Prožívám každý slovo do písmene“, hodnotí svou tvorbu sama DJ Nadja.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.