Hip Hop Magazín

Hudba

Ten jeho pohled je opravdu drsný! Choupenitch přizval Procházku do videoklipu k singlu Boj

4.12.2021

Ten jeho pohled je opravdu drsný! Choupenitch přizval Procházku do videoklipu k singlu Boj

Nejlepší český šermíř Alex Choupenitch vydává nový videoklip k singlu Boj. Videoklip, který režíroval Jan Strach, odkazuje na cestu bronzového olympijského medailisty až na hry v Tokiu. Ostatně většinu textu napsal brněnský rodák právě před jeho dosavadním sportovním vrcholem.

„Odkaz na Japonsko tam je, ale text vznikl měsíc před olympiádou ve chvíli, kdy jsem na ni trénoval. Část druhé sloky jsem napsal přímo ve studiu. Vždy to dělám tak, že si něco nachystám, přijdu do studia a tam to dopíšu, aby to bylo aktuální,“ vysvětluje Choupenitch.

Ve videoklipu se objeví také další český sportovec, který ve svém oboru patří mezi nejlepší na světě. Koho napadlo oslovit MMA zápasníka Jiřího Procházku, kterému chybí už poslední krok k titulu v nejprestižnější organizaci UFC?

„Byl to nápad Honzy Stracha. Řekli jsme si, že by bylo super dostat ho do klipu, protože je to bojovník, který ctí kodex Bušidó. Takže je s Japonskem hodně propojený. Myslím si, že tomu klipu dodává šťávu, protože ten jeho pohled je opravdu drsný,“ pokračuje Choupenitch.

„Když jsem přišel na to, že sportovec na takové úrovní dělá i do hudby, tak jsem byl trochu překvapený. Ale když jsem poslouchal text a viděl natáčení klipu, ve kterém chvíli účinkuju, tak jsem viděl, že je opravdu dobrý,“ chválí Procházka svého kamaráda, kterého poznal během kryoterapie.

Sedmadvacetiletého sportovce také pochválil oceňovaný hudební režisér Strach, který má velké zkušenosti s elitní českou i zahraniční hudební scénou. Konkrétně třeba s Ektorem, Sergeiem Barracudou, Benem Cristovaem, Yzomandiasem a dalšími.

„Nerad porovnávám jednotlivé umělce, ale musím Alexe vyzdvihnout za přístup a důvěru v mou produkci. Interpreti, se kterými spolupracuji mají odtočené desítky videoklipů. Takže už vědí, jak se chovat před kamerou i mimo ni. Alex to věděl také, ačkoli toho v hudbě zatím nemá za sebou zdaleka tolik,“ oceňuje Strach Choupenitchovu profesionalitu.

Singl k pátému Choupenitchově klipu natáčela Strachova produkce mimo jiné v prostředí pražské Sapy. „Tématika vycházela nejvíce z hudebního podkresu, ve kterém jsou slyšet zvuky flétny, která evokuje orient, a hlavně odkaz na olympiádu v Japonsku. Hned nám bylo jasné, že musíme natáčet v asijském prostředí,“ vysvětluje nejlepší český šermíř.

„Celé to má působit, že se natáčelo v zahraničí. Je to cesta bojovníka, který se potlouká světem, ale potom se ho ujme guru, který jej připraví proti poslednímu soupeři a tím si vybojuje olympiádu. Boj a trénink je vlastně nekonečná cesta,“ uzavírá Choupenitch.
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.