Hip Hop Magazín

Hudba

Už tuto sobotu otevírá Tomáš Satoranský basketbalové hřiště v newyorském stylu, afterparty 58G

10.8.2022

Už tuto sobotu otevírá Tomáš Satoranský basketbalové hřiště v newyorském stylu, afterparty 58G

Slavnostní otevření nového basketbalového hřiště. Národní finále 3×3 basketbalové soutěže. Autogramiáda basketbalové reprezentace včetně Tomáše Satoranského, exhibice smečů a breakdance – to vše se uskuteční v sobotu 13. srpna na pražském Žižkově v areálu sportoviště Pražačka. 

 

 

„Pražský Rucker Park“

Rucker Park je legendární basketbalové hřiště v newyorské čtvrti Harlem, kde začínaly ty největší hvězdy NBA. Zahrát si zde je opravdovým zážitkem a podobné prostředí pro nejširší veřejnost se otevírá 13. srpna na pražském Žižkově v areálu Pražačka pod patronátem Tomáše Satoranského. Renovované hřiště nabídne basketbalistům a basketbalistkám nevídaný komfort. Novinkou bude granulátový povrch, který je pro hru venku ideální, koše budou mít pevnou konstrukci a odolné obroučky, na nichž se mohou smečující hráči zhoupnout, po setmění bude hřiště osvětleno. Nebudou chybět ani pítka nebo kompresor na dofouknutí míče.

 

 

3×3 basketbalový turnaj

Red Bull Half Court je 3×3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče a letos se poprvé koná i v Čechách. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Nejlepší týmy ze třech kvalifikací, které proběhly v České Lípě, Praze a Brně, se utkají na pražské Pražačce o postup do světového finále v Káhiře v Egyptě, které proběhne na přelomu září a října letošního roku.

 

 

Hvězdný ambasador

Ambasadorem prvního ročníku Red Bull Half Court u nás a renovovaného hřiště na Pražačce se stal nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský, kterému streetball není cizí. „V dětství jsem hrál několik turnajů, když se streetball u nás rozjížděl, pamatuji si turnaje na Černém Mostě a Václavském náměstí. Dokážu si představit, že po ukončení své profesionální kariéry si nějaký takový turnaj zahraju,“ říká Tomáš Satoranský, který na národním finále nebude chybět.

 

TOMÁŠ SATORANSKÝ

 

Exhibice smečů

V basketbalu není víc než dunk, neboli smeč. Tomahawk, Admiral, Reverse a spoustu dalších variant smečů předvede ve své show jeden z nejlepších dunkerů na světě, Piotr Grabowski alias Grabo, úřadující vicemistr světa a mistr Evropy v této disciplíně. 

 

 

Autogramiáda a soutěž

Během dne proběhne autogramiáda basketbalové reprezentace a také si budete moci zasoutěžit o lístky na Mistrovství Evropy basketbalistů, jehož zápasy se v září odehrají i v Praze a kde nebude chybět ani český národní tým.

 

 

Streetballová kultura

Red Bull Half Court je odrazem streetballové kultury, kterou tvoří i hudba, umění a tanec. Můžete se tak těšit na rapový koncert jihlavského tria 58G, jehož členem je prvoligový fotbalista hrající za FK Teplice Tomáš Kučera alias TK27, a breakdance battle v podání Czech Breaking bboys. 

 

 

Národní finále Red Bull Half Court  sobota 13. srpna 2022 od 12. hodin v areálu Pražačka na Praze 3 Podrobný program redbull.cz/halfcourt.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.