Hip Hop Magazín

Móda

ZNAČKA CONVERSE OHLAŠUJE NÁVRAT NA BASKETBALOVÉ HŘIŠTĚ

11.5.2019

ZNAČKA CONVERSE OHLAŠUJE NÁVRAT NA BASKETBALOVÉ HŘIŠTĚ

Converse se vrací zpátky na basketbalové hřiště a představuje nový model určený pro tento sport, který těží z bohaté historie značky. Byly to právě Chucky, které stály u zrodu nejpopulárnější basketbalové soutěže světa NBA.

 

Již v roce 1917 byl představen první model s názvem Converse Non-Skid. Tato sportovní teniska byla speciálně navržena na basketbal, který v té době nabíral v Americe na popularitě. O pět let později obchodník z chicagské pobočky firmy Converse Rubber Company Charles H. Taylor vycestoval prezentovat značku napříč USA s firemním basketbalovým týmem Converse All Stars, kde působil jako hráč a trenér.

 

 

V roce 1934 Chuck Taylor opatřuje All Stary svým podpisem a vytváří tak vůbec první signované basketbalové tenisky v historii. Následuje raketové rozšíření kotníčkových Chucků mezi basketbalisty. V roce 1949 prakticky není hráče NBA, který by tyto plátěnky neobouval.

 

Converse se aktuálně vrací zpátky do hry s teniskami na basketbal. Díky spolupráci s Nike přichází nová éra designu a funkčnosti sportovních modelů, která však zachovává klíčové DNA značky.

 

Nový model All Star Pro BB je určený pro basketbalisty, proto disponuje nejlepšími Nike technologickými inovacemi. Stélka tenisky perfektně přilne k chodidlu, poskytuje dokonalý komfort, a tak podporuje hráče k podání nejlepšího výkonu na hřišti. Klasický minimalistický svršek, gumová podrážka i All Star nášivka potvrzují, že ikonické elementy zůstávají zachovány i na úplné novince. Model je dostupný online v bílé a černé barvě se zářivými oranžovými akcenty.

 

converse
converse

    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.