Hip Hop Magazín

Hudba

7 rapperů, kteří si pro letošek předsevzali, že přestanou brát drogy

10.1.2018

7 rapperů, kteří si pro letošek předsevzali, že přestanou brát drogy

Vypadá to, že míra únosnosti konzumace tvrdých drog mezi dnešními rappery dosáhla svého maxima a začíná se něco dít. Aktuální generace rapperů je totiž poznamená extrémní konzumací tvrdých drog od velmi populárního Leanu, Fentanylu a Xanaxu, přes Kokain až po Heroin. Avšak v loňském roce došla širší rapové veřejnosti trpělivost a začala dávat těmto mladým rapperům najevo, že již nejsou ochotni tolerovat veřejnou propagaci smažení a i samotní rappeři si začali uvědomovat svou smrtelnost. Pravděpodobně největším důvodem těchto změn, bylo loňské úmrtí mladého rappera Lil Peepa, který se předávkoval právě Xanaxem a Fentanylem, více se dočteš zde. A Lil Peep nebyl jediný rapper, který zemřel na předávkování drogami, zde jsme psali o pěti rapperech, kteří rovněž zemřeli na předávkování. Celkem sedm rapperů se tak na přelomu roku rozhodlo, že takto nechtějí dopadnout a rozhodli se s drogami skoncovat, pojďme se podívat, kteří to jsou.

Moozy

Tento rapper ze Sacramenta se na přelomu roku rozhodl oznámit svým fanouškům, že končí s Leanem. Tomu podlehl již před několika lety a postupně si na něm vybudoval závislot. Na Instagamu zveřejnil krátké video, kde prohalšuje že končí a v době zveřejnění videa (3.1.2018) byl údajně už 12 dní čistý.

Fuk that kup!!!! #KickDaCupChallange

Příspěvek sdílený Mozzy (@mozzy),

Lil Pump
Tento teprve sedmnáctiletý rapper z Floridy má jednu z nejnastartovanějších kariér v zámoří, jeho jméno je však od začátku spojeno také s Xanaxem. Lil Pump neopomíná zmínit drogy snad v každém textu. Na konci roku však na svém Instagramovém účtu zveřejnil video s titulkem “I don’t take xanz no more fuck Xanax 2018” a vypadá to, že se rozhodl s Xanaxem skončit, zda se mu to podaří uvidíme v nejbližších týdnech.

 

Smokepurpp
Na odvykačku se rozhodl přistoupit taky Lil Pumpův parťák Lil Purpp. Ten na svém twitterovém účtu prohlásil, že s Xanaxem končí, konkrétně napsal “we leaving Xanax in 2017”. Což udělalo velkou radost Travis Scottovi, který retweetnul : “This tweet made me happy !!!”

 

Riff Raff
Další rapper, který se rozhodl něco udělat se svou závislostí je Riff Raff, ten na Twitteru zveřejnil, že oficiálně končí s braním Kokainu. A rovněž upozornil na špinavý trik dealerů, kteří do sáčků s kokainem přimíchávají Fentanyl, aby vytvořili větší závislost u svých zákazníků

 

Fredo Santana
Chicagský rapper Fredo Santana přiznal svou abstinenci na popud Moozyho, o kterém jsme psali výše. Po té co Moozy zveřejnil na instagramu prohlášení o tom, že končí s Leanem, napsal Fredo Santana do komentářů, že on sám je už 60 dní čistý.

 

Lil Uzi Vert
Po smrti Lil Peepa odsoudil Xanax také Lil Uzi Vert. Dokonce ho smrt Lil Peepa zasáhla natolik, že ho právě tato událost přiměla k tomu, aby skončil s drogama a stal se střízlivým. Uvidíme jak dlouho mu to vydrží.

Famous Dex
Dex je dalším z rapperů, jehož kariéra a texty jsou přímo spojeny s drogami. Na veřejnosti, ale i v jeho videoklipech ho vídáme v ruce s velkým kelímkem Leanu, zatímco rapuje o tom kolik druhů drog konzumuje. Ovšem zvrat nastal, jakmile byl hospitalizován po té, co zkolaboval v  důsledku předávkování. Ve videu pak prozradil, že končí s Leanem a apeloval na mladé fanoušky aby ho následovali.

 

Zdroj: hotnewhiphop.com


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *