Hip Hop Magazín

Hudba

Letní roadtrip plovoucí na retro vlně – Opak představuje nový singl Ako sa máš

10.8.2021

Letní roadtrip plovoucí na retro vlně – Opak představuje nový singl Ako sa máš

Po chvilce ticha se hlásí rapper a producent Milan OPAK Janáči o slovo novým letním a lehkým trackem. Písnička Ako sa máš je jakousi nenaplněnou letní romancí v pořádně přitažlivém obalu.

Letní chill a procítění malých radostí.

O režii klipu se postaral Pierre Lexis, který už v minulosti vytvořil vizuál pro singly Hlúpi a Pod kontrolou. Ako sa máš je letní roadtrip, který se nese ve stylu 60. až 80. let. Divák pozoruje dvojici přátel směřující neznámo kam, kteří si užívají přítomný okamžik a neřeší žádné tíživé témata.

Retro dvojici ztvárnil samotný Opak a druhou polovinu okouzlující slovenská herečka Dominika Žiaranová. Se spoluprací neváhala a v klipu ji uvidíme i rapovat. “Som veľmi vďačná, že ma Opak oslovil. Tak krásne mi to popísal, že sa nedalo odmietnuť. Natáčanie bola jedna mega sranda! Verím, že výsledok bude stáť za to a že sa takáto milá spolupráca ešte niekedy z-Opak-uje :),” se smíchem dodává Dominika. Spolupráci si pochvaloval i Opak: “Nám všetkým urobila super náladu v klipe, ale aj na pľaci. A doslova ma dojala, keď sa mi priznala, že si išla aj moje staré tracky z prvého albumu.” Mezi filmovou dvojicí je živočišné napětí, platonická zamilovanost, kterou však ani jeden nepřizná. Zda se jim jiskru podařilo zachytit, si můžete prohlédnout v novém videoklipu Ako sa máš:

Klip se natáčel ve staré hale v Šenkvicích během dvou nocí, protože areál byl štábu přístupný jen po 19:00. V klipu se objevují různé kulisy navozující retro atmosféru – telefonní budka, na místě vyrobený semafor, dvoumetrové palmy či krásné staré auto Ford Cortina, jehož majitel nejezdí v dešti. Natáčení se tak muselo přizpůsobovat počasí a tvůrčí tým vícekrát posouval termíny. Dokonce se třikrát předělával i story board. Postup vzniku byl také netradiční – do hotového konceptu klipu vymyslel Opak song, který napsal a nahrál za tři dny: “Vedeli sme, ako zhruba bude vyzerať, a do toho som navnímal atmosféru nového textu do úplne novej hudby.” O dotvoření správného retro vibu v klipu se postarala i profesionální animovaná projekce.

Zda je track Ako sa máš předzvěstí nového alba nelze vyloučit, ani potvrdit. “V poslednej dobe robím menej hudby, ale aj napriek tomu ju robím poctivo a konceptuálne. V minulosti som svojim fanúšikom sľúbil 4 albumy Opaka. Dva som spravil a momentálne zrejem na tretí. Má sa volať Akordy. A má ísť hlavne o spolupráce,” uzavírá Opak. Nejbližší mohou fanoušci vidět Opaka i s DJem a Veronikou Strapkovou 20. srpna v Bratislavě.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *