Hip Hop Magazín

Hudba

Album VOIR DIRE od dvojice The Alchemist a Earl Sweatshirt je konečně na streamovacích platformách

9.10.2023

Album VOIR DIRE od dvojice The Alchemist a Earl Sweatshirt je konečně na streamovacích platformách

Pozor, pozor! Hlásíme zveřejnění alba s názvem VOIR DIRE od dvojice Earl Sweatshirt a The Alchemist nesoucí velmi zajímavý vibe.

Existující album nebo si The Alchemist pohrával s posluchači?? Kdo ví… 22. května 2021 totiž zmiňovaný producent zveřejnil tweet, ve kterém stálo: „[Earl a já] jsme na YouTube skryli celé album pod falešným jménem a youtuberskou stránkou. Falešný obal alba a názvy písní… Celých 9. nikdo to zatím nenašel.“ (nyní má deska 11 skladeb) Dá se tomu věřit?

Spekulace hoďme za hlavu. Jak většina z nás ví, The Alchemist stojí za nespočtem hitů od Worst come the Worst od Dilated Peoples přes Prodigyho Keep it Thoro a spoustu dalších. Poslední dobou však slýcháme melodie v jiným duchu. The Alchemist vybírá převážně jazzové a soulové samply, které většinou dokáže poskládat tak, že tvoří nádherný celek a o tom je právě tahle deska a řekněme že i nespočet dalších projektů.

Earl Sweatshirt je mladý talent, který vydal v roce 2013 své debutové album Doris. Kdo by to tehda řekl, že se tihle dva interpreti spojí a vytvoří tuhle desku, která bude tajemná, sdělující, melancholická a celkově k zamyšlení. Earl sází bars občas trochu mimo ale jak všichni víme, dokonalost neexistuje! A to je na tom to krásné. Tohle je záležitost pro ty, kteří opravdu milují zajímavosti a hip hop jako takový.

Album vyšlo prostřednictvím Gala Music 25. srpna 2023, další vydání na streamovacích platformách následovalo 6. října. Za naši redakci doporučujeme skladbu Sentry, ve které se Earl vyzpovídá a sděluje svou minulost, mezitím co se ALC postaral o vokální instrument, který člověku dokáže nahnat husí kůži.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.