Hip Hop Magazín

Hudba

Jak je na tom ukrajinská rapová scéna? TOP 10 zástupců ukrajinského rapu

8.10.2023

Jak je na tom ukrajinská rapová scéna? TOP 10 zástupců ukrajinského rapu

V rámci dnešního speciálu vám přinášíme rychlý a stručný přehled deseti nejzajímavějších zástupců ukrajinského rapu, kteří stojí za poslech.

TNMK


Pokud bychom měli někým začít, tak jedině s pionýry ukrajinské Hip hopové scény Tanok na Maidani Kongo, jejichž počátky sahají až do přelomu 80. a 90. let a i po téměř 35 letech na scéně patří stále k tomu nejlepšímu.

alyona alyona


Pojďme se ale přesunout do současnosti, protože fenoménem současného UA rapu je dvaatřicetiletá Alyona z Kapitanivky, ta na scéně působí teprve 5 let, ale za tuto krátkou dobu stihla vydat 4 alba a ovládnout ukrajinský rapový trůn.

VUZV


Další z pionýrů ukrajinského rapu jsou Вхід у змінному взутті, neboli Vstup v přezuvkách v čele s Oleksandrem Stoganoffem působil na UA v letech 1989 – 2006.


KHAS


Dvaatřicetiletý Nazar Hassan z Kyjeva se do povědomí dostal v roce 2014.  Za sebou má 6 studiových alb, přičemž to poslední s názvem 0322 vyšlo letos.

Grebz


Další významným ukrajinským rapovým uskupením je bezpochyby Grebz, kteří se prostřednictvím svého labelu KinoMost na youtube těší téměř 600 tisíc sledujících. Tato kyjevská banda vznikla v roce 2019 a patří k nejvyhledávanějším ukrajinským zástupcům newschoolu.

Vnuk

T-Fest

KYIVSTONER

GAZIROVKA

YARMAK


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.