Hip Hop Magazín

Hudba

Rapová senzace na filmovém festivalu v Karlových Varech, PSH vyhráli cenu za dokument Nekonečný příběh

10.7.2022

Rapová senzace na filmovém festivalu v Karlových Varech, PSH vyhráli cenu za dokument Nekonečný příběh

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech právě ukončil svůj 56. ročník a v rámci svého závěrečného večera přinesl skvělou zprávu také pro rapové fanoušky a zejména pak pro fanoušky pražské kultovní rapové formace Peneři Strýčka Homeboye. Ti totiž na festivalu představili dokumentární film o své  téměř 30 leté cestě s názvem Nekonečný příběh o jehož režii se postaral Štěpán Vodrážka.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený PSH (@psh_praha)

 

 

Snímek po své premiéře sklidil obrovský úspěch, kdy po skončení diváci dokonce tleskali ve stoje. Nekonečný příběh se okamžitě dostal do čela žebříčku diváckého hlasování o nejlepší film festivalu a cenu na konec i vyhrál. Film by se měl dostat do kin na přelomu září až října. Gratulujeme.

 

 

CSFD: Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Vznik přelomového alba „Repertoár“, dodnes považovaného za milník českého rapu a jednu z nejlepších desek vůbec, posun k elektronice nebo testování maximálních možností hudebního showbyznysu i sebe sama – to je základ filmu o kapele PSH. Ta si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací a stále se drží na vrcholu díky lásce k hudbě a nerozlučnému přátelství. Nejznámější čeští rappeři se v překvapivě otevřeném a velmi osobním dokumentu se spoustou dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Zdá se, že příběh PSH jen tak neskončí.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.