Hip Hop Magazín

Párty

Hip Hop Kemp přilévá olej do ohně. Známe další ikony hvězdného line-upu

22.5.2019

Hip Hop Kemp přilévá olej do ohně. Známe další ikony hvězdného line-upu

HHK šlape na plyn! Po naši nedávné zmínce o rozšíření line-upu o trojici jmen Mix Master Mike, Token a Hocus Pocus (Více zde) známe další ikony tohoto legendárního festivalu. Na pódiu opět zazáří drahokam z JAR, mladý rodák z Alabamy či dvojice Johnny Venus a Doctur Dot a.k.a. EARTHGANG.

EARTHGANG /USA/

Tahle dvojka Johnny Venus a Doctur Dot je problém. Volnomyšlenkářská teorie, esotericky mlhavá jako byste si dali páva z vonné tyčinky, co? OK, přidej velmi silné releasy od mixtapeů, přes dvě alba: Shallow Graves For Toys, Strays With Rabies, EPčka The Better Party, Torba až po trilogii Rags, Robots, Royalty a budeš se těšit na LP Mirrorland jak hovado. Pokud jsi doteď nebyl, mrkni na jakejkoliv koncik EarthGang – hoří strop, hoří límec, hoří prdel. Žádná krotká hippiesárna s kopretinou za uchem, ale jedna z nejnadějnějších fresh partiček na scéně? Jo, to zas jako jo.

YBN NAHMIR /USA/

Zlobivej kluk, těsně nemileniál z Alabamy. Asi jeden z mála, koho nevyhodili ze školy za lumpárnu, ale museli vyndat, protože jeho sláva byla prostě moc. Stačilo v Září 2017 vydat první singl „Rubbin Off The Paint“ a bylo vymalováno. Nahmir začal jako online hráč a právě po fórech podobně ponořenejch / nakaženejch týpků začal svý první rapy šířit. Jeho kariéra se ve virtuálu už narodila, školu dodělává online… Zakladatel party Young Boss N*ggas má za dva roky dva zářezy za 2 platinový singly a flexí si úplně do klidu ve svý vlastní virtuální realitě.

YUGEN BLAKROK /SA/

Temný drahokam z JAR už nám na Hip Hop Kempu jednou zazářil. Před třemi lety. Podmanivost a naléhavost jejího suchého hlasu. Neskutečně živá obrazotvornost slov, co malují abstraktní obrazy když zavřete oči a otevřete uši. Jedinečnost… Nic z toho nejen že nezmizelo, ale jen se dále vycizelovalo. No, a i když je muzika Yugen Blakrok možná underground, nejsme zdaleka jediný, kdo se nechal uhranout. Cení ji od Chuck Dho po Sage Francise, a tak není divu, že její talent není žádné tajemství. Že přijde pecka Morbid Abakus v rámci rozjeté platformy Colors Show nebo že její skladbu Opps s Vince Staplesem najdete na soundtracku k filmu Black Panther a na Spotify má přes 50 mega. S novou deskou a vůbec, to prostě muselo zpátky.

HIP HOP KEMP 2019:
TECH N9NE /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
YBN NAHMIR /USA/
YUGEN BLAKROK /SA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.