Hip Hop Magazín

Hudba

Kapela PSH má nový song Nekonečno u příležitosti uvedení filmu PSH Nekonečný příběh

1.11.2022

Kapela PSH má nový song Nekonečno u příležitosti uvedení filmu PSH Nekonečný příběh

 

„Mám furt rád, co dělám, a chci, ať to nikdy neskončí…“ – těmito slovy v podání Oriona začíná nový song Nekonečno legendární kapely PSH. Ta v jeho textu vzpomíná na své začátky, shrnuje svoji dlouholetou kariéru a současně věří, že rozjetý vlak pojede stále dál, nekonečně dlouho. Hudební novinka Nekonečno přichází v rámci uvedení filmu režiséra Štěpána FOK Vodrážky a scenáristy Petra Cífky PSH Nekonečný příběh do českých kin, kam snímek vstoupil 27. října.

 

 

Film PSH Nekonečný příběh představuje divákům spoustu dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů. Nejznámější čeští rappeři se v něm nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Stejně tak i v klipu k songu Nekonečno se mísí současnost s minulostí, archivní materiály se záběry z aktuálních koncertů.

Vladimir 518 s Orionem a Mikem Trafikem se Prahou prohánějí v autě i na motorovém člunu a s patřičnou flow vyprávějí svůj vlastní nekonečný příběh, který s hlavním městem velmi úzce souvisí. „Máme nekonečno tracks, nekonečno flow, nekonečno ex, nekonečno shows…,“ rapují s nadhledem Vladimir 518 s Orionem v chytlavém refrénu. Poutavé sloky doplňuje příjemný, snadno zapamatovatelný beat a jako celek song Nekonečno v sobě nezapře, že vznikl v kuchyni české rapové legendy.

 

 

Vodrážkův a Cífkův snímek PSH Nekonečný příběh si díky své bezprostřednosti a otevřenosti hlavních protagonistů získal nejprve srdce fanoušků na letošním MFF Karlovy Vary, kde získal Cenu diváků, následně vyprodal při speciálním eventu spojeným s debatou s kapelou pražská kina Přítomnost a Světozor, diskuse po filmu byla streamovaná do vybraných českých kin.

Kapela PSH je vyrazila v říjnu na „Nekonečnou tour“ s projekcí filmu a koncerty v šesti českých a slovenských městech, aby film aktuálně uvedla do českých kin. Distributorem je Aerofilms, producenty snímku jsou Vratislav Šlajer a Jakub Košťál z Bionautu. Koproducentem dokumentu je Česká televize. Film podpořil Státní fond kinematografie.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.