Hip Hop Magazín

Hudba

Spojení kapel DBKL a MNDT vyústilo v album Prototyp

27.10.2022

Spojení kapel DBKL a MNDT vyústilo v album Prototyp

 

„Mně to přijde, noo, takovy jako vyplnění nějaký mezery mezi Opakem Dissu a 58g, je to takový hodně UK ale takový jako lidský.“

 

 

Na novém albu PROTOTYP spojují síly rapový tandem DBKL s producentským a djským duem MNDT (čti Minedate) a vydávají se spolu po stopách zvuků z UK. Punchlines i pláč na špinavých linkách UK grimeu, přílišná blízkost bytí podpořená dubstepem či dozvuky drillu v melancholických kontextech. Zvukově i obsahově nesnadno zaškatulkovatelný projekt vznikal víc než rok, čítá 14 písní a hostují na něm Gondor Flames, Stříbrný Rafael a Tomáš Motal (Schwarzprior).

Během léta k němu vyšly tři videosingly – Karma z pražského sídliště Vlasta, Nejsem OK natočené v Dejvické Klubovně a nakonec Babylon s přispěním Gondor Flames, který se odehrává na tahu noční pražskou ulicí. Desku doprovází koncepční vizuál, který téma prototypu rozehrává cestou estetiky blueprintu a jednotlivé tracky doplňuje ilustracemi. Prototyp se bude křtít (rovněž) v Klubovně a to 24. 11. 

 

 

DBKL jsou na pražské podzemní scéně zaprášeným inventářem, mají za sebou nespočet koncertů a cca patnáct projektů, desek a mixtapes. Spolupracovali s různými subjekty od Pokoj25 přes plzeňskou legendu Žil Moce až k stálici alternativy Sdružení rodičů a přátel ropy. MNDT je už skoro deset let trvající projekt dvou producentů U//I a ODODDNT, jehož výslednicí je široká škála hudebních výstupů od energických dj setů přes alternativněhousový liveset s živými nástroji až po kompletní produkci rapového alba. 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.