Hip Hop Magazín

Rozhovory

Lukrecius Chang: „Vím, že pro nováčky jsem neznámý, ale to je úplně jedno, protože dneska na párty všichni jedou Trap.“

4.2.2018

Lukrecius Chang: „Vím, že pro nováčky jsem neznámý, ale to je úplně jedno, protože dneska na párty všichni jedou Trap.“

Pošleme-li pozdrav do Karviné, poputuje k Lukreciusovi stále správně? Nezměnil si doposud svůj rodný hood?
L: Zdravím čtenáře HipHopstage.cz. Ne nic se nezměnilo. Stále Jedinečný Lukrecius Chang… Původ – Na půl Rom a Maďar. Národnost – česká, žije v Karviné město X.

Na sociálních sítích jsme u tebe zaregistrovali jakousi výzvu či prosbu o fight směřovanou federaci XFN. Týkala se obou variant a to jak souboje s Rytmusem v boxu, tak Marpem v Kick-boxu. Prozradíš nám nějaký zákulisní info?
L: Ano XFN oznámilo, že Marpo a Rytmus bude nastupovat do zápasu, tak jsem napsal majiteli federace Petrovi Karešovi, jestli je možnost se utkat s těmito bojovníky. Odepsal, že už pro oba soupeře mají lidi, což je škoda. Nechci tím nikoho urazit, šlo pouze o zápas nic víc. Jak Rytmuse tak Marpa respektuji ve všech směrech. Snad někdy příště kluci.

U bojových sportů zůstaneme i nadále. Rádi bychom se zeptali na fakt, jestli se právě díky kick-boxu nedostal u tebe rap na druhou kolej.

L: Ne není to tak. Dělám tyhle věci už od mala, rád spojuji  oba styly v jeden celek. Pamatuji si na dobu, jak mě lidi nadávali zato, že dělám  kombinace, ať jsi vyberu co budu dělat. Já jsem nic neměnil, ani měnit nikdy nebudu. Dneska je móda, kdy rapeři bojové sporty dělají. Nic na tom není, ale když jsi vzpomínám jak se lidi divili co dělám, tak mě to opravdu motivovalo pracovat dál na svojí myšlence.

Pro mnohé si možná v rapu méně známá tvář, pro své homies a znalce historie však už dvacetiletá karvinská stálice na scéně. Co tě za ty roky v rapové game nejvíce potěšilo a co naopak donutilo trhat si vlasy?

L: Ano je to pravda, jsem už na téhle scéně CZ Rapu přesně 20 let…Old School man. Všechno to začalo když jsem patřil do Rhymes Street Squad až do dnešní doby (1998-2018). Vím, že pro nováčky jsem neznámý, ale to je úplně jedno, protože dneska na párty všichni jedou Trap a když tam DJ pustí klasiku, tak blbečkové nato neumí tancovat. To mě opravdu děsí. Nejvíce mě vždy potěšilo když mívám koncerty a lidi znají moje texty. To je vždy můj osobní úspěch.

Za tvým posledním albem JEDINEČNÝ VOL. 2 bychom si museli udělat výlet pokud-li se nemýlim do roku 2014. Není na čase rozšířit svůj repertoár o další ucelený projekt?

L: Ano moje poslední album jsem vydal v roce 2014. Měl jsem nato čas a love. Dneska je moje situace úplně jiná. Když to tak vezmu a chtěl bych natáčet album, musel bych mít velkého sponzora, který by mi pomohl finančně, což je velký problém. Od albumu Jedinečný vol.2 jsem udělal za ten čas hodně singlů a klipů. Je to pro mě lepší způsob když natočím věc a ihned natočím klip. Cítím pak, že odvádím svoji práci tak, jak je to v rámci mých možností. Všechny moje alba, singly, filmy či klipy najdeš zde.

Je to pouhých pár dní zpět co jsme zaregistrovali návrat Papafinyho na scénu. Vzpomínám-li správně, ve svých začátcích jste byly dá se říct díky kompilaci Rhymes Street Squad kolegové. Neprošla vám někdy hlavou myšlenka spojit opět síly?

L: Lidi z Rhymes Street už dneska vůbec moc nespolupracují co se tyče Rapu. Každý má svůj osobní život. Jediný z nich kdo funguje, je Digaz.cz studio jinak zbytek squad ani nevím co dělají. Ano určitě jsme společně všichni v té době dělali featy bylo to super doba.Rád nato vzpomínám tím bych chtěl pozdravit všechny lidi co se zúčastnili RSS produkce. Peace … 

Pokud si momentálně odmyslíme ve tvém životě rap a kick-box. Jaké další aktivity zaplňují tvůj běžný den?

L: Veškerý svůj volný čas věnuji rodině.

Je to už nějaký ten měsíc, co se proti sobě postavila dvojice Floyd Mayweather a Conor McGregor. Pár týdnu po fightu zveřejnil Floyd svůj playlist při tréningu, ve kterém až na výjimky se od rapového žánru moc nehnul. Co si při tréningu pouští Lukrecius Chang?

L: Na tréninku rád poslouchám z rapu tohle – Ace Hood, DMX, Rick Roos, Nas. Pak si moc rád pustím soundtracky z filmu – Poslední Samurai, IP Man, Boyka, Rapid Fire, Rocky,Kick-boxer a Krvavý Sport.

 

Poslední otázkou se zakousneme do tématu Lukrecius a filmové plátno. Nedalo si nevšimnout filmové povídky Syn, ve které si hrál hlavní roli. Chystáš se i v tomto odvětví rozšířit obzory?

L: Už jako malý kluk jsem chtěl být herec. Mám to v sobě, vím to. Vždy jsem potom toužil hrát ve filmu hrdinu. Rád bych se tomu věnoval nadále určitě budu ještě natáčet další filmy. Všechny moje filmy a klipy najdeš zde.

Od nás je to vše a jako každému i tobě necháme prostor pro vzkaz svým fanouškům či našim čtenářům.

L: Chci poděkovat redakci Hiphopstage. Taky chci pozdravit celou svojí rodinu. Svoje lidi – Pavel Baar, Ruman, Miroslav Bury, Michal Miki Tiller, Anna Oravcova, Dryman, Hugo Toxxx, Romocop, Edy Balog, Bozy B, Zdeněk Pankrác, mediamaker.cz, všechny lidi kteří se mnou trénují. Taky bych chtěl říct všem zmrdům – nebojím se vás. Chci poděkovat všem lidem, kteří stojí primě. Děkuji moc za sdílení klipů, singlů že chodíte na koncerty. Ano 20 let ve hře je pro mě čest, že jsem stále aktivní nikdo mě neodradi.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.