Hip Hop Magazín

Rozhovory

Řezník: „Volit sem teda byl, ale stejně je to vždycky výběr mezi Hovnovým sendvičem a Obřim splachovačem a i ten největší sympaťák se časem zkurví!“

12.2.2018

Řezník: „Volit sem teda byl, ale stejně je to vždycky výběr mezi Hovnovým sendvičem a Obřim splachovačem a i ten největší sympaťák se časem zkurví!“

Nazdar Řezníku, radi bychom ti zpočátku poděkovali, že sis našel čas na náš křížový vyslech. Při čem jsme tě momentálně zastihli? Jak se máš?

Ř: Akorát čtu knihu Totální Rauš: Drogy ve třetí říši a dělá se mi z toho strašná chuť na perník, ale pak si hned vzpomenu na crackheady, který potkávám v ulicích a rychle mě to přejde!

V loňském roce si rozšířil svůj repertoár o další studiovou desku. Jak se na Strangulační Rýhu koukáš s odstupem času? Jsi se vším spokojen? Co ohlasy od fanoušků?

Ř: Jsem s tim naprosto spokojen! Dokonce sem poslouchal těď zpětně skoro všechny svoje starší desky a občas mě tam něco sralo, ale s Rýhou je to jinak! Tak mě nesere nic. A ohlasy jsou super, skoro každej to chválí, takže příště budu muset udělat zase něco, čim je trochu naseru!

Co tě vedlo pojmenovat desku podle nejvýraznější stopy na těle uškrcené oběti?

Ř: Hodně sem četl literaturu o sériovejch vrazích a tenhle termín se mi vryl do paměti. Při vyslovení to zní prostě skvěle!

Přehoupli jsme se do nového roku, uzavírá se tímto pro tebe tahle kapitola desky nebo se můžeme těšit na další vizuální výstřely? Jaký je další plán? SG?

Ř: Uzavírá, rozhodně. Z desky vyšly 4 klipy, to je asi nejvíc, co sem kdy k ňáký desce udělal. Chci si teď dát od hudby malou tvůrčí pauzu (ne nějak dlouhou, měsíc / dva), ale pomalu už začínám sbírat beaty na další tvorbu – na další solo a ano, i SG.

Na tvých sociálních sítích jsme záhlédli tvou návštěvu koncertu Insane Clown Posse v Anglii. Jaký máš z této párty zážitky? Vyplatil se výlet?

Ř: Bylo to naprosto skvělý, totální nadšení! ICP poslouchám skoro 17 let a kvůli nim dělám, to co dělám. A i když mě jejich novější věci už tak nebaví, tak show byla našlapaná klasickejma hitama a byl to snad jedinej koncert, na kterym sem znal každej track a skoro každý slovo. I výkon obou klaunů byl výbornej. Člověk je u starších rapperů zvyklej na trochu chcíplou show, ale u ICP to byl pravej opak. Plus tam měli spoustu pódiovejch píčovin a monster, házeli a cákali do lidí sračky, no prostě paráda! Rozhodně pojedu znova, jestli budou zase v Evropě.

Taky jsme zaregistrovali, že natáčíš s Electrick Mann videoklip. Prozradíš nám jak tahle spolupráce vznikla? Jak se s něma natáčelo a zda se můžeme dočkát i nějakých dalších písní?

Ř: Kluci mě oslovili. Já sem popravdě jejich fanda už docela dlouhou dobu, ale po smrti frontmana ICE-Býho sem myslel, že už nebudou pokračovat. Naštěstí ale fungujou dál, vznikla společná píseň a klip a v dubnu se můžete těšit i na pár společnejch koncertů! Jedou pravej rockandroll a tak to má bejt!

Co Řezník a politika? Koho bys ty nejradši viděl na Pražském Hradě, kdyby sis mohl vybrat libovolného kandidáta?

Ř: Nejradši sebe, protože mě láká se krmit luxusním žrádlem z hradní kuchyně a nechat si ho čadit vod Heleny Drábový, kterou bych pojal za svou asistentku ve věcech státnické sakáže! Politika mě akorát zvedala mandle, takže sem se rozhodnul na to srát! Volit sem teda byl, ale stejně je to vždycky výběr mezi Hovnovym sendvičem a Obřim splachovačem a i ten největší sympaťák se časem zkurví!

Nemohl jsem si nevšimnout, že jsi fandou Irvine Welshe (stejně jako já). Četl jsi od něj všechny knihy? Která se ti nejvíc líbila? Nacházíš v nich inspiraci do svých textů? Třeba Pohlavní životy siamských dvojčat by stálo za zhudebnění v tvém podání:)

Ř: Četl sem všechno, teď naposledy Slušnou Jízdu, která byla naprosto skvělá. Líbilo se mi všechno, paradoxně ale ty životy siamských dvojčat asi nejmíň. Inspiraci v hudbě můžete najít třeba v tracku Říkala si vo to, kterej vychází z Nočních můr s čápem marabu, akorát konec je trochu jinej.

Před rokem a půl si nahrál úspěšný klip Trendy Zmrdi, dostals někdy nějaký feedback od hipsterů? A opravdu je tak nesnášíš, nebo to byla částečně i nadsázka?

Ř: Vždycky je to částečně nadsázka a částečně nějakej osobní postoj. Spíš mi to přijde směšný, než že bych to nějak nesnášel. Žádnej feedback sem sice neměl, ale na náplavku od tý doby chodím jedině s pohotovostním nožem v kapse!

Otázka na tvůj nový merch, který si rozjel se svou ženou pod názvem SICK FACE. Jak s tím si spokojenej? Plánujete nějaké nové motivy do budoucna?

Ř: Je to teda spíš značka než merch. Právě trochu větší kvalitou a brandingem to chceme odlišit od klasickýho ZNK merche. Myslím, že se to zatím ujalo dobře a momentálně pracujeme na jarní kolekci a určitě je na co se těšit!

Co Martyho frky? Plánuješ vol. 4? 5? 6? Jak dlouho s tím chceš pokračovat? Není pro tebe čím dál těžší ty frky vymýšlet?

Ř: Je to už těžší, ale poslední dobou to zase docela šlo, takže uvidíme a možná se dočkáme i čtvrtýho dílu! Taky sem začal pracovat na nový hře 😉

Chtěl bys závěrem něco vzkázat fanouškům?

Ř: Díky za podporu a těšte se na nový věci ať už hudební, kreslený, oděvní, herní nebo filmový! ZNK 4 LIFE PYČO


    Written by:



    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.