Hip Hop Magazín

Hudba Mladá krev

Shizzle znovu zasažen múzou

1.7.2021

Shizzle znovu zasažen múzou

„Pár řádků, pár faktů, pár taktů…“

S prvním dnem v měsíci nás vítá často mnoho nových skladeb od umělců všech stylů a žánrů. 01.07 je to nejzajímavější od pražského MC, jehož jméno je v poslední době skloňováno více a více, neboť se po letité aktivitě v kapele dal na sólovou tvorbu a dokazuje, že ani na československé scéně nemusí být hip hop plný vulgarismů a levných holek. Řeč není o nikom jiném než o Zdenkovi Bělehradském, spíše známém jako Shizzle.

Jak jsme již psali dříve, Shizzle nyní velmi úzce spolupracuje s Filipem Karlíkem, producentem a sound-engineerem z pražského A2Z Studio, a právě ten mu na posledních skladbách dodává nejen beaty, ale také se stará o finální podobu tracků. A nelze popírat, že tato spolupráce funguje skvěle. Oba svou práci odvádí na jedničku a tak se nám do uší dostává kvalitního rapu v ryzí kvalitě.

V jejich nejnovějším díle „Pár řádků“ si rapper dává lyrickou rozcvičku a na beatu se veze jako surfer na vlně, ačkoliv se při hlubším zaposlouchání do textů nelze bránit pocitům, že je to spíš zápis průběhu myšlenek, nežli text věnovaný tomu či onu tématu. Přesto, právě díky nevyzpytatelnosti Shizzlovy flow, je o co stát.

Konečný výsledek, je pak umocněn parádním kabátem v podobě videoklipu od Františka Plzáka, který je celý setovaný v kouři uprostřed lesa. Absence jakýchkoliv rušivých prvků je pro tento uvědomělý rap zlatým podnosem, neboť dává divákovi možnost plně vnímat obsah, zatímco stále vkusně dobarvuje pocity.

Osobně jsem z výsledku nadšený a jen doufám, že se na československé scéně vynoří více tvorby, jako je právě tato.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.