Hip Hop Magazín

Hudba

Spor mezi Gucci Mane a T.I. o to, kdo založil Trap music, se vyostřuje

12.4.2018

Spor mezi Gucci Mane a T.I. o to, kdo založil Trap music, se vyostřuje

Na zámořské rapové scéně nám to začíná skřípat mezi dvěma největšími ikonami Trapu Gucci Manem a T.I. a to konkrétně o to, kde je autorem a otcem rapového subžánru Trap music. Před pěti dny totiž Gucci Mane připnul na svůj instagramový profil post, kde se opět pasuje do role zakladatele Trapu. V těchto dnech totiž oslaví 13 let od vydání své debutové desky Trap House.


To však popudilo jiného atlantského rappera T.I., který se rovněž považuje za toho, kdo vynalezl tento subžánr a o 3 dny později kontruje vlastním postem na instagramu, ve kterém doslova píše:

“Ok, tak tedy znova pro ty pomalejší co jsou pozadu … 19. srpna 2003 narození Trap Musik a pouze blázni popírají fakta”

Co k tomu říci více? Snad jen, že mají pravdu pouze v tom, že Trap vznikl v Atlantě, ovšem ještě daleko před nimi a to na konci devadesátých let, kdy Outkast, Dungeon Family, nebo Ghetto Mafia začali jako první používat tento pojem ve svých textech. Ale pokud bych se měl přiklonit na některou stranu, pak by to byl T.I. Ten jako první začal vycházet z Crunku a silně ovlivněn inovativním stylem, který v té době rozjeli Outkast, začal jako první definovat konkrétní znaky Trap Music.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *